Tehnician mecanic - utilaje forestiere

Candidatul ideal

  • Absolvent școală profesională sau liceu în domeniul mecanic.
  • Cunoștinte de bază în mecanică, lăcătușerie, etc.
  • Îndemânare, precizie, rigurozitate și perseverență.
  • Abilități de comunicare, pentru a colabora eficient cu echipa.
  • Abilităţi dе întreţinere şi dezvoltare a relaţiilor cu clienţii.
  • Dorință de învățare/formare profesională.
  • Permis auto categoria B.
  • Disponibilitate dе deplasare în zona alocată.

Constituie avantaj:

  • Experienţă în revizii/ reparaţii/ mentenanţă de utilaje forestiere.

Descrierea jobului:

  • Realizează reparații curente la utilaje forestiere la sediul/locația clientului.
  • Întocmește documente specifice: necesar piese de schimb şi consumabile în funcţie de lucrări.
  • Identifică corect deficienţele şi cauzele pentru fiecare lucrare de reparaţii în parte.
  • Identifică riscurile potențiale și le comunică șefului ierarhic superior și/sau compartimentelor abilitate în vederea luării de măsuri pentru minimizarea efectelor acestora în timpul exploatării utilajului.
  • Efectuează activități de revizie, la sediul/locația clientului.

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.

Descrierea companiei

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.

Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic