Șef atelier vopsitorie

Compania noastră este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România și dorim să ne mărim echipa în zona productivă. Căutăm o persoană cu pasiune pentru domeniul tehnic, organizată, responsabilă și care crede cu tărie că munca în echipă este esențială pentru a atinge performanța.

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice;
  • Bune cunoștințe de desen tehnic;
  • Cunoștințe Microsoft Office;
  • Inițiativă, atenție la detalii;
  • Capacitate de asumare a responsabilității și de a lua decizii;
  • Capacitate de planificare și organizare la nivel de sarcini primite;
  • Capacitate de coordonare și gestionare a situațiilor din atelier;
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Experiență pe un post similar, constituie avantaj;
  • Experiența de lucru cu instalații și echipamente specifice vopsitoriei constituie avantaj;

Descrierea jobului:

  • Organizarea, planificarea și conducerea activității atelierului de vopsitorie conform obiectivelor stabilite
  • Stabilirea sarcinilor și responsabilităților personalului din subordine pe baza fișelor de post și evaluarea periodică a personalul din subordine
  • Înțelegerea proceselor din atelier, identificarea surselor de posibile pierderi și propunerea de optimizări
  • Verificarea executării corecte a proceselor de lucru și a tuturor operațiunilor efectuate în atelierul de vopsitorie
  • Îndeplinirea calitativă și la termen a planului de producție stabilit
  • Analizarea erorilor produse pe fluxul de vopsire și identificarea acțiunilor/proiectelor de îmbunătățire menite să elimine cauzele producerii acestora
  • Întocmirea diferitelor rapoarte periodice privind aspecte legate de procesul de vopsire, proiecte și personal
  • Analizarea costurilor și a resurselor alocate în desfășurarea activității versus volumele efectuate
  • Identificarea și implementarea continuă a îmbunătățirilor în procesele de vopsire pentru a optimiza performanța
  • Formarea și dezvoltarea continuă a echipei pentru a asigura atingerea obiectivelor de producție și dezvoltarea profesională a membrilor echipei

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

Descrierea companiei

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.

Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic

    Stiri si noutati

    iul. 12, 2024

    Internship la IRUM, ediția 2024

    Succesul produsele dezvoltate de IRUM împreună cu MAVI ne-au încurajat

    iul. 01, 2024

    Am lansat marca proprie de lubrifianți IRUM

    Vezi toate noutățile