Inginer proiectare tehnologică

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice (profil mecanic, mecatronică, design industrial sau electric).
  • Cunoștințe proiectare 3D AutoCad, Inventor, Solid Works sau Catia.
  • Experiență pe un post similar, minim 2 ani.
  • Bune cunoștințe de desen tehnic.
  • Capacitate de planificare și organizare la nivel de sarcini primite.
  • Bun autodidact cu o dorință de dezvoltare continuă.
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă.
  • Creativitate, ingeniozitate, atent(ă) la detalii.
  • Limbi străine – engleză scris și vorbit (nivel mediu).
  • Dispus(ă) la deplasări ocazionale.

În orice domeniu experiența este un plus, însă baza a ceea ce căutăm sunt oameni talentați, pasionați să facă lucrurile “altfel” și să își pună cu adevărat amprenta acolo unde activează.

Descrierea jobului:

  • Dezvoltarea de noi metode și abordări de lucru (automatizarea proceselor);
  • Realizarea de modele 3D și desene de execuție;
  • Definirea materialelor utilizate pentru realizarea reperelor noi;
  • Definirea și realizarea fluxului tehnologic și al tehnologiei pentru repere și utilaje noi;
  • Stabilirea necesarului de SDV-uri pentru reperele noi;
  • Realizarea instrucțiunilor de lucru pentru asamblarea finală (utilaje forestiere/agricole)
  • Identificarea, comanda si validarea sculelor necesare realizării noilor repere pentru echipamentele existente;
  • Identificarea, comanda si validarea echipamentelor noi;
  • Participarea activă la analize de calitate în vederea soluționării problemelor descoperite în faza de proiect;
  • Realizarea/actualizarea P-FMEA;
  • Instruirea personalului din producție în baza procedurilor, instrucțiunilor și formularelor create;
  • Urmărirea fabricației în faza de proiect și oferirea de soluții pentru rezolvarea problemelor apărute;
  • Suport în tratarea reclamațiilor de la client;
  • Asigură un feedback corect și competent către echipa de proiectare constructivă;
  • Asigură suport tehnic în producția de preserie și prototip, în realizarea comenzilor si validarea proceselor din aceste faze.

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

Descrierea companiei

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.

Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic