Inginer programator mașină CNC debitare laser

Candidatul ideal

  • Absolvent/ă studii superioare, licențiat/ă în domeniu ingineriei (TCM, Mecanică fină, Sisteme de producție, mecatronică, electric, automatizări sau similare).
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office, în special Microsoft EXCEL.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat.
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă.
  • Creativitate, ingeniozitate, atent(ă) la detalii.
  • Eficiență si rigurozitatea în organizarea activității.

Constituie avantaj

  • Experiență de lucru cu un soft de proiectare CAD/CAM.

Ca în orice domeniu experiența este un plus, însă baza a ceea ce căutăm este o persoană dispusă să învețe,  atentă la detalii, care face conexiuni uşor, identifică sursa problemei şi găsește soluţii rapide şi relevante.

Descrierea jobului

  • Realizarea programelor de debitare pentru centrul de debitare Laser cu ajutorul softului disponibil pe mașină și/sau cu ajutorul softului Autodesk Inventor.
  • Programarea/optimizarea mașinii Laser astfel încât să fie reduse la minim pierderile de material rezultate în urma procesului de debitare.
  • Instruirea operatorilor cu privire la deservirea mașinii Laser, verificarea activității acestora și oferirea de consultanță tehnică, la cerere.
  • Asigurarea efectuării operațiunilor de mentenanță și revizii la mașinile CNC, conform cărților tehnice.

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

Descrierea companiei

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.

Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic