Inginer testare-validare produs

Candidatul ideal:
  • Studii superioare tehnice (TCM, Mecanică fină, Sisteme de producție, Mecatronică sau similare).
  • Cunoașterea programelor AutoCad, Inventor, pachet MSOffice.
  • Cunoștințe tehnice excelente.
  • Cunoștințe privind Standardele de Calitate și Mediu ISO 9001 și ISO 14001.
  • Cunoștințe 6 Sigma, SPC (Statistical Process Control), MSA (Measurement System Analysis), AMDEC (Analiza modurilor de defectare, a efectelor și criticității acestora), DFMA.
  • Eficiență în planificarea și organizarea activității.
  • Bun autodidact cu o dorință de dezvoltare continuă.
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă.
  • Creativitate, ingeniozitate, atent(ă) la detalii.
  • Limbi străine – engleză scris și vorbit (cel puțin nivel mediu).
  • Dispus(ă) la deplasări ocazionale.
  • Experiența într-o poziție similară este necesară.
Descrierea jobului:
  • Colaborează cu departamentul de proiectare pentru realizarea planului de testare virtuală și fizică. Colaborează cu acest departament pentru realizarea planificării proiectelor.
  • Colaborează cu departamentul Omologări pentru replicarea internă a probelor obligatorii privind obținerea omologării produselor acolo unde este cazul.
  • Se preocupă de îmbunătățirea capacității firmei de a valida fizic produsele, pentru consolidarea metodei “pas cu pas” al procesului global de dezvoltare.
  • Concepe teste pentru produse cu scopul de a crește încrederea în fiabilitatea produselor.
  • Cunoaște și folosește echipamente de achiziții date (senzori de temperatură, presiune, accelerometre).
  • Deține cunoștințe și abilități de lucru cu ABAQUS în domeniul analizei FEA (statice, modale și de impact).
  • Se angajează în activități de training pentru creșterea capacităților de înțelegere și de dezvoltare a aptitudinilor în domeniul îmbunătățirii calității produselor prin creșterea fiabilității produselor.
Beneficii:
  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
Descrierea companieiIRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic