Inginer tehnolog

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice (profil TCM, Mecanică fină, Sisteme de producție, mecatronică sau similare).
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office, în special Microsoft EXCEL.
  • Capacitate de planificare și organizare la nivel de sarcini primite.
  • Creativitate, ingeniozitate, atent(ă) la detalii.
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă.
  • Persoană inovativă, tenace, orientată spre rezultat.
  • Limbi străine – engleză scris și vorbit (nivel mediu).

Constituie avantaj

  • Experiență de lucru cu un soft ERP.
  • Experiență în realizarea calculațiilor (repere, utilaje, capacități), normarea operațiilor, crearea/modificarea tehnologiilor în sistem ERP.

Descrierea jobului

  • Gestionarea și coordonarea modificărilor tehnice astfel încât acestea să fie implementate corect și cu costuri cât mai mici.
  • Realizarea de normări în zona de producție și actualizarea manoperei în sistemul ERP.
  • Menținerea și actualizarea datelor în sistemul ERP.
  • Realizarea de calculații pentru departamentele de vânzări.
  • Realizarea de antecalculații și configurații pentru utilaje.
  • Atribuirea de coduri ERP pentru utilaje, repere, SDV-uri.
  • Realizarea tehnologiei pentru SDV-uri.
  • Realizarea de tehnologii pentru service, reparații, dezasamblări.
  • Crearea de operații/centre de lucru în cazul tehnologiilor noi.
  • Realizarea de studii de capacitate.
  • Realizarea/actualizarea P-FMEA.
  • Îmbunătățirea continuă a modului de lucru, în cadrul proceselor de care este responsabil(ă).

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

Descrierea companiei

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.

Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic