Inginer tehnolog asamblare utilaje

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice (profil TCM, Mecanică fină, Sisteme de producție, mecatronică sau similare).
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office.
  • Persoană inovativă, tenace, orientată spre rezultat.
  • Capacitate de planificare și organizare la nivel de sarcini primite.
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă.
  • Experiență în proiectare tehnologii, fluxuri tehnologice în procese de asamblare și în implementarea cu succes de proiecte de îmbunătățire.
  • Cunoștințe Lean Manufacturing, 5S, organizare stații/linii de asamblare.
  • Limbi străine – engleză scris și vorbit (nivel mediu).

Constituie avantaj:

  • Experiență de lucru cu un soft ERP.
  • Experiență în procese de asamblare transmisii mecanice (Cutii de viteze, transfer, reductoare).

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea de noi metode și abordări de lucru (automatizarea proceselor de asamblare și vopsire).
  • Coordonează și realizează validarea produselor noi conform procedurilor interne și menține legătura cu echipa de proiect, cu scopul de a implementa procese stabile în producția de serie.
  • Pregătirea locurilor de producție (5S, ergonomie, necesar de SDV).
  • Urmărirea implementării standardelor tehnologice de bază.
  • Asigurarea utilizării raționale și economice a consumabilelor și a echipamentelor de bază.
  • Identificare modalități de îmbunătățire a muncii, de creștere a eficienței prin îmbunătățire continuă.
  • Instalarea, depanarea echipamentelor nou achiziționate sau reparate.
  • Organizează, supraveghează și monitorizează operațiunile de asamblare și vopsire în conformitate cu normele tehnologice.
  • Realizează instrucțiunile pentru asamblare și vopsire și efectuează supravegherea tehnică a performanțelor operațiilor din aceste zone.
  • Instruirea personalului din producție în baza procedurilor și instrucțiunilor definite.
  • Colaborează cu dep. de mentenanță pentru planificarea și urmărirea activității de mentenanță a sistemelor de sudare (inclusiv întocmirea necesarului de piese de schimb).
  • Urmărirea fabricației și oferirea de soluții pentru rezolvarea problemelor apărute.
  • Implementarea și urmărirea modificărilor tehnice în producția de serie.
  • Definirea și validarea parametrilor de proces în atelierul de vopsitorie.
  • Suport în tratarea reclamațiilor de la client.
  • Asigură un feedback corect și competent către echipa de dezvoltare (proiectare constructivă și tehnologică).
  • Asigură suport tehnic în producția de preserie și prototip, în realizarea comenzilor și validarea proceselor din aceste faze.

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

Descrierea companiei

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.

Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic