Inginer proiectant sisteme hidraulice și pneumatice

Candidatul ideal:

  • Absolvent/ă studii superioare, licențiat/ă în domeniu (TCM, IEI, Mecanică fină, Sisteme de producție, mecatronică sau similare).
  • Cunoașterea teoretică și practică a principiilor domeniului acționărilor hidraulice și pneumatice precum și a componentelor folosite în astfel de sisteme a vehiculului industrial.
  • Experiență în calcularea parametrilor necesari în sisteme pneumatice și hidraulice.
  • Cunoașterea principalilor producători de echipamente hidraulice și pneumatice.
  • Atitudine proactivă, bune abilități de comunicare și relaționare cu echipa/clienți/colaboratori.
  • Capacitate de focalizare pe detalii, atenție concentrată și distributivă.
  • Creativitate, ingeniozitate, flexibilitate în gândire.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat.
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office, Autodesk Inventor.

Descrierea jobului:

  • Elaborarea schemelor hidraulice și pneumatice, ale utilajelor agricole și forestiere.
  • Realizarea calculelor pentru îndeplinirea performanțelor și selectarea componentelor din cataloagele producătorilor.
  • Suport pentru departamentul de aprovizionare și producție privind introducerea în fabricație a noilor sisteme.
  • Întocmirea documentației tehnice pentru uzul intern  (instruire mecanici service, producție, etc) și pentru instruirea clienților.
  • Elaborarea de documente și situații cerute de către managerul de proiect (calcule de inginerie, liste de materiale, rapoarte, prezentări, planificări în PowerPoint sau Excel).

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

Descrierea companiei

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.

Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic