Inginer omologări vehicule

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice. Inginer Mecanic
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office și soft de modelare 2D/3D.
  • Orientare spre îmbunătățire continuă.
  • Capacitate de analiză și sinteză.
    Abilități de comunicare și lucru în echipă.
  • Creativitate, ingeniozitate, flexibilitate în gândire, atent (ă) la detalii.
    Eficiență în organizarea activității.
  • Limbi străine – Engleză scris și vorbit (nivel mediu)
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Întocmește documentația necesară omologărilor de tip și individuale pentru tractoare agricole si forestiere.
  • Urmărește încadrarea vehiculelor noi, în normele legislative în vigoare în UE/România și realizează omologarea  UE sau națională de tip pentru acestea.
  • Ține evidența valabilității certificatelor de omologare de tip.
  • Colaborează cu Departamentul de Proiectare în vederea comunicării cerințelor tehnice.
  • Verifică componentele montate pe vehicule, din punct de vedere al respectării cerințelor legislative în vigoare.
  • Eliberează Certificatele de Conformitate pentru vehiculele produse.
  • Solicită Cărți de Identitate pentru vehicule de la RAR.
  • Realizează dosare tehnice pentru echipamente tehnice, în conformitate cu Directiva 2006/42/CE;
  • Colaborează cu Servicii Tehnice desemnate, cu scopul de a asigura punerea pe piață a vehiculelor (RAROM, TUV, VCA etc.).
  • Elaborează împreuna cu managerul departamentului Calitate planul de control pentru asigurarea conformității producției.

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

Descrierea companiei

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.

Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic