Economist

Candidatul ideal

  • Studii superioare în domeniul economic, absolvite cu diplomă de licență
  • Cunoștințe solide privind legislația contabilă și fiscală.
  • Cunoașterea pachetului MS Office.
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă.
  • Capacitate de prioritizare a sarcinilor și respectarea termenelor de predare.
  • Bun autodidact cu o dorință de dezvoltare continuă.
  • Eficiență si rigurozitate în organizarea activității.
  • Atenție la detalii, capacitate de analiză și sinteză.

Constituie avantaj:

  • Experiență relevantă pe un post similar.

Descrierea jobului

  • Efectuează înregistrarea tuturor operațiunilor patrimoniale, cu respectarea legislației în vigoare privind evidențele contabile ale societății, prin intermediul softului contabil.
  • Participă la organizarea și efectuarea inventarierii anuale a patrimoniului societății.
  • Participă la organizarea păstrării documentelor justificative, a registrelor contabile prevăzute de legislația specifică.
  • Efectuează analize economico-financiare și întocmește diverse rapoarte, solicitate de către managementul companiei.

Beneficii:

  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

Descrierea companiei

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.

Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

    CV Electronic